Konak Oluşumunu Engelleyen Şampuan

Minidolin Konak Oluşumunu Engelleyen Şampuan

Bebeklerin kafa derisinde görülen konaklar, bebek ve anneler için son derece rahatsız edici olabilmektedir. Her ne kadar cilt sağlığı açısından büyük bir sorun teşkil etmese de bebelerde oluşan konaklar, kullanılacak olan bebek şampuanı ile kolaylıkla önlenebilmektedir. Yeni anne olanlar tarafından tercih edilebilecek olan konak oluşumunu engelleyen organik bebek şampuanı gibi ürünler kısa sürede etkili sonuçlar verebilir.

Konak Önleyici Şampuan

Annelerin bebekleri için dermokozmetik ürün tercihi konusundaki hassasiyetleri, onların sağlığı açısından son derece önemlidir. Özellikle konak gibi sorunlar karşısından tedirgin olan anneler, kısa sürede etkili sonuçlar verecek sağlıklı ürün arayışına girmektedirler. Bu bağlamda Nemlendirici bileşenler de içeren Minidolin  Bebek & Çocuk saç ve vücut şampuanı, annelerin ihtiyacına en nitelikli yanıtı vermektedir. Minidolin bebek şampuanı içeriğindeki Hodan Tohumu Yağı ile Bal Özütü ile, bebeklerde konak temizliği için  ideal bir bitkisel şampuandır. Cilt sorunlarına ve bakımına etkisi büyüktür.

Hodan tohumu yağı bileşenli bebek şampuanı, aynı şekilde ciltlerdeki kuruluğun, yangı ya da kızarıklık gibi sorunların önlenmesi açısından da etkili sonuçlar verir. Pullu bölgede uygulanacak olan şampuan, pulların temizlenmesine yardımcı olacak ve pul oluşumunu engelleyecektir. Bebek kepek şampuanı olarak, bebek kafasındaki kepek sorununa da bitkisel çözümler üreten bu şampuan, gerçekten gözleri yakmaz. Çünkü gözleri yakacak kimyasal kepek soyucuları içermez.

Bebeklerde Konak Önleyici şampuan içeriğinde Hodan Tohumu Yağı Neden Önemli?

Çünkü Hodan tohumu yağı (kaldirik otu/yıldız çiçeği), özellikle cilt bakımı açısından etkisi kanıtlanmış bir içerik olmakla birlikte bebekler için üretilen kozmetik ürünlerinde de genel olarak tercih edilir. Hatta öyle ki bu çiçeğin yaprakları karadeniz bölgemizde ıspanak gibi pişirilerek yenilebilmektedir. Bu bağlamda, hodan tohumu yağı, Kepek/Konak gibi saçlı deri sorunlarını kalıcı olarak ortadan kaldıran dolayısıyla cilt tabakasını yenileyen bir bitkisel yağdır. Aynı şekilde hodan tohumu yağı; kızarıklık, kuruluk ve ciltteki yangı gibi sorunların giderilmesinde de kullanılır. Konak önleyici organik bebek şampuanı içeriğinde de kullanılan hodan tohumu yağı, annelere bebekleri için saç temizliği ve konak bakımını aynı anda yapabilme olanağı verir.

Bebeklerde Konak Önleyici Şampuan Özellikleri Nelerdir?

Bebeklerde konak önleyici şampuan özellikleri genel olarak bebeklerin hassas cilt türüne uygun olarak tasarlanmasıdır. Bebek cildinde tahrişe ve alerjiye yol açacak kimyasallardan, sabun ve parabenden arındırılmış olan bebeklerde konak önleyici şampuanlar SLES, SLS, boyar madde, Fenoksietanol, gibi kimyasalları içermemelidir. Aynı şekilde konak önleyici bebe şampuanı 5.5 pH değeri ile de bebek cildinin koruyucu asit mantosunu gelişmesine yardımcı olacak içeriğe sahiptir.

Bebek cildinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan bu şampuan, düzenli olarak kullanıldığı taktirde cildin bariyerlerini güçlendirerek ciltteki nemliliğin düzenli olmasını sağlar. Aynı şekilde Minidolin konak önleyici organik bebek şampuanı, son derece sağlıklı Omega 6 yağlarından olan Gamma linoleik asit (GLA) yağı da içermektedir. Bu içerik sayesinde bebeklerde konak önleyici şampuan olarak, derideki pullanma, kabuklanma ya da yangı gibi cilt sorunlarının önlenmesinde de etkilidir. Aynı şekilde bu içerik sayesinde özellikle kuru ciltlerdeki nemlilik seviyesi de arttırır.

Bebeklerde konak önleyici şampuan olarak bitkisel hodan tohumu yağının yanı sıra  bir diğer özelliği ise doğal ve orfanik bir madde olan bal özütü içirmesidir. Cilt için sağlıklı içeriklere sahip olan bu madde eski çağlardan beri insanlığın çeşitli cilt sorunlarına çözüm sağladığı gibi, kaliteli bir besindir. Bal özütü, antioksidan özelliğine sahip olmakla birlikte cildi güneşten gelen zarar ışınlardan koruyan bir içerik olarak da bilinir. Aynı şekilde bal özütü yara ve kızarıkların iyileştirilmesi sürecinde de doğal bir tedavi edici görevi üstlenir. Bu sayede bebeklerde konak önleyici şampuan, bebeklerde konak temizliği konuşanda saçlı deriye ve vücuda bakım yapmak ve kızarıkları gidermek amacıyla da kullanılabilir.

Konak Önlemede Zeytinyağı Neden Önemli?

Bitkisel yağlar arasında en sağlıklı yağ olarak bilinen Zeytin Yağı, özellikle cilt için son derece faydalı vitaminlere, polifenoller ve antioksidanlara sahiptir. Bu bağlamda cilt ve saç için son derece sağlıklı olan zeytin yağı, cildin beslenmesini ve nemlenmesini sağlar. Özellikle E vitamini açısından zengin olan zeytinyağı düzenli olarak kullanıldığında cildin yenilenmesine olanak verir. Bebe losyon olarak kullanılabilecek olan ürünlerde de tercih edilen bu içerik sayesinde konak oluşumu da hızlı bir şekilde engellenmiş olur.

Bebeklerde konak önleyici şampuan, bir diğer özellikleri arasında kaşıntı ve isiliği önlemeleri de yer alır. Bebeklerin cildinin hassas olmasından dolayı kaşınma gibi durumlar bebeklerde çok çabuk kızarıklığa ve tahrişe neden olabilir. Konak oluşumu ile birlikte kaşınmayı da engelleyen bebe şampuanı; tahriş, kızarıklık, pişik gibi durumların da önüne geçmiş olur. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde cildin nem seviyesini arttıran bu şampuan, kısaca bebek cildinin ihtiyaç duyduğu tüm bileşenlere sahiptir.